normë, Spanja për gjatë gjithë vitit pushime

tarifa

 

Nëse keni ndërmend të vizitojë Spanjën, të bëjë kohë për të shpenzuar disa ditë në Tarifa, Spanjë. Ky është qyteti më jugor në Spanjë është e plotë të atraksioneve natyrore që do të ju amaze. Ajo & rsquo; s një qytet i vogël që ndodhet në afërsi të Ngushticës së Gjibraltarit bërë të qytetit ka një linjë të gjatë plazh për pushime të përsosur verore. normë është thjesht vendi më i qetë dhe të bukur për pushime në Spanjë. Ajo ofron aktivitete të ndryshme për turistët për të bërë. Le & rsquo; s shikoni vendet më të mira dhe gjëra për të bërë në normë.

Duhet të bëjë Aktivitetet në Tarifa Spanjë

1. shikuar balenë

Whale Tarifa e

Tarifa & rsquo; s Whale

 

Watching balena dhe delfinët e egër është gjithmonë një përvojë mesmerizing. Vetëm në Tarifa ju mund të shihni këtë tërheqje gjatë gjithë vitit. Do te thote, ajo doesn & rsquo; t rëndësi se kur ju vijnë për Tarifa, ju & rsquo; gjithmonë do të merrni shans për të parë lloje të ndryshme të balenave ose delfinëve apo edhe të dyja. Ju vetëm duhet të paguajnë të paktën $35 për të parë tërheqjen.

2. Not dhe zbutës në Playa Los heshta

normë - Playa Los ambu

normë – Playa Los ambu

Një ditë vere në Tarifa, Spanja nuk ka qenë kurrë i përsosur pa një ditë me diell në Playa Los heshta. Kjo është Plazhi më i famshëm në Tarifa që është gjithmonë e plotë të vizitorëve gjatë verës. Ajo & rsquo; s qielli për sunbathers dhe notonin. Kjo & rsquo; është ajo që e bën këtë plazh një vend ideal për familjen për të shijuar ditët e jashtë, ndërsa në këmbë, not dhe messing në ujë. Përgjatë vijës plazh stalla të shumta ushqimore shitur ushqime të shijshme lokale. Në dimër, ky plazh është gjithashtu shumë popullor për surfers qift. Nëse ju & rsquo; ri kurioz të provoni surfing qift, ardhur për Tarifa gjatë dimrit.

3. Ecje rreth Baelo Claudia

normë - Baelo Claudia

normë – Baelo Claudia

 

Ashtu si shumica e qyteteve në Spanjë, Tarifa also hosts various old buildings including the Baelo Claudia which is located 14 km away outside the town. This is the ruin of Roman buildings. In here, you can enjoy various attractions from the old amphitheatre to local tuna processing. And do you know that this place was actually the place the Romans made their signature tuna sauce called Garum?

4. Hiking in Natural parks

normë - Hiking

normë – Hiking

 

Tarifa also has beautiful natural setting for hiking. Located between two famous natural parks in Spain, Parku Natyror i parkun Natyrore Strait dhe acorns, Tarifa është padyshim një Alpinistët’ parajsë. Rruga popullore fillon nga Punta Paloma nëpër varre shpellë dhe San Bartolome & rsquo; s dalje shkëmbore. këtu, ju gjithashtu mund të hani në restorant më të famshme lokal të njohur si El Tesoro.

5. Kalërim

Hipur në kalë në Tarifa

Hipur në kalë në Tarifa

 

Përveç të qenit një vend i përsosur për shëtitje, Tarifa është gjithashtu ideale për shëtitje kalë. Ju mund të kenë hipur në kalë të rehatshme në plazh linjë, atë që një mënyrë e përsosur për të shpenzuar ditë, e drejtë?

6. parti

parti

parti

 

Duke pasur pushim në Tarifa nuk është i përsosur pa piknik në Tarifa. Ky qytet mban festivalin më të madh vjetor të partisë në shtator. Ajo është mbajtur një javë e gjatë dhe është e mbushur me atraksione të ndryshme. Gjatë festivalit, rrugët janë plot me erë, ngjyra dhe zhurma e Parfumi temjan. Ajo & rsquo; me siguri s një përvojë që ju nuk duhet të humbasë.

7. Ecin në muret e kështjellës

normë - Guzman el Bueno Castle

normë – Guzman el Bueno Castle

 

E fundit duhet-të-bërë veprimtaria në Tarifa është duke ecur në muret e kështjellës. I njohur si Guzman el Bueno, kjo kala është i njohur të jetë halif kalaja më të ruajtura. Ajo është ndërtuar në 960 gjatë sundimit musliman. Kjo kala ka një histori të gjatë dhe çdo pëllëmbë të kështjellës tregon të gjitha tregimet. Ndërsa në këmbë këtë muret e kështjellës, ju do të merren në një shëtitje të historisë.

Duhet të vizituara Places:


Lini një Përgjigje