Këshilla të shpejta Visiting Iguazu Falls nga Argjentina apo Brazili

Iguazu bien
 

  Shumë njerëz mund të kenë dëgjuar për të madhe dhe të mahnitshme Iguazu Falls. Kjo rënie mund të konsiderohet si një nga më të mira që ju mund të gjeni në këtë zonë. Si përveç se, konkurrenti kryesor i kësaj rënies është një dhe vetëm Niagara Falls. Nëse jeni duke menduar për të udhëtonte për të vizituar këtë vjeshtë, atëherë ju

Lexo më shumë

Victoria Falls – WORLD'S më spektakolare natyrore Waterfalls

Shiko spektakolare të Victoria Falls
 

  Zimbabve është një shtet në Afrikë që tejet të varfër, por pas saj nuk ka bukuri të jashtëzakonshme natyrore, e Victoria Falls. fjalë kyçe: Victoria Falls,വിക്ടോറിയ വെള്ളച്ചാട്ടം,victoria bie,victoria jalapropat,Tha Victoria Falls,विक्टोरिया झरने,Harta e Zambia tregojnë ujëvarat,vicetoriea jalapropat,ливингстон хүрхрээ,Виктория шаркыратма,Kalaja e mrekullueshme Zimbabve,Pishina Falls pylltari Kluitjieskraal,që do të thotë Victoria Falls,Viktoria Falls,victoriya jal prapaat kahan hai,khon जल prapat kaha hai,living stone waterfall kaha hai,victoria

Lexo më shumë