Këshilla për të shijuar jetën e natës në Bourbon Street

Bourbon Rruga
 

  Shpenzimet e një natë në rrugë të famshëm në New Orleans do të jetë një përvojë e mrekullueshme. Bourbon rrugë është vendi më i mirë për partinë tuaj ditëlindjen, ribashkim, ose vetëm një fundjavë rri me miqtë tuaj. Lokacioni është shumë e lehtë për të arritur. Ju vetëm duhet të ecin një minutë nga kudo në tremujorin e frëngjisht, dhe vetëm një moment

Lexo më shumë

5 Duhet Vizitoni Places në Singapor

1475048077433_singapore
 

  A jeni duke planifikuar për të ardhur në Singapor për pushime? mirë, ju keni bërë zgjedhjen e duhur sidomos duke e ditur Singapori është thënë të jetë shesh lojërash për të pasurit. Edhe pse kjo është në mënyrë të konsiderueshme një vend i vogël, por ajo ka një listë të interesante duhet vizituar zhvillohet në Singapor që ju mund të përjetojnë dhe të gëzojnë. Në sajë të transportit publik të besueshëm

Lexo më shumë

Shiko mesmerizing e Montjuic Magic Fountain

Montjuic Magic Fountain Trego (epepa.eu)
 

  Visiting Barcelona, Spanja do të jetë një eksperiencë të paharrueshme. Vetë vendi është e mbushur me një numër të madh të atraksioneve turistike. Një nga tërheqjet turistike të njohura të Barcelonës është Montjuic Magic Fountain. Kjo tërheqje turistike në veçanti është e vendosur në Palau Nacional. Pika është në mes placa d'Espanya dhe Poble Espanyol. Projektuesi i këtij bukurisë arkitektonike është Charles

Lexo më shumë

Vendet më të mira në Dubai për Sightseeing dhe Shopping

Meena Bazar Dubai
 

  Dubai, një qytet në Emiratet e Bashkuara Arabe, është destinacioni më i mirë për të kaluar pushimet. Qyteti i njohur nga arkitektura e saj moderne të bëhet vend të preferuar për të bërë pazar ose vetëm të kesh ndonjë gjë. për më tepër, natës në këtë qytet gjithashtu ofron skenën më të mirë. Këtu janë disa nga vendet më të mira në Dubai që mund t'i njihni para se të shkojnë atje.

Lexo më shumë
1 2 3 5