Pulau Payar – Pushime të paharrueshme në Malajzi

Pulau Payar Malaysia
 

  Malajzia nuk mund të konsiderohet si një vend me njëmijë plazhe. Edhe pse, kjo nuk do të thotë se Malajzia ka asgjë të bëjë me plazhin, ku ju mund të udhëtojnë për vendin tuaj të ardhshëm pushime në Malajzi. Kjo është për shkak se nuk është një emër i quajtur Pulau Payar ku ju mund të thjesht të gëzojnë shumë gjëra që lidhen me plazhin dhe detin. që

Lexo më shumë

Gëzojnë mesdhetare Sea Breeze në Sitges

Sitges
 

  Sitges është një qytet që ndodhet në bregdetin e Mesdheut në lidhje me 35 kilometra në jugperëndim të Barcelonës, Spanjë. Qyteti është i famshëm për plazhet e saj dhe objektet më të mira turistike që ato ofrojnë. Moti nuk është shumë e këndshme gjatë gjithë vitit. Kështu që, ju mund të shkoni atje në çdo kohë që ju pëlqen dhe ende në gjendje për të bërë aktivitete në natyrë dhe për të shijuar diellin. Sitges është

Lexo më shumë

Raja Ampat, A duhet ta vizitoni Vendi në Indonezi

raja ampat papua
 

  Raja Ampat është shumë i njohur për peisazhin e saj nën ujë. Kjo është një nga vendet më të mira për zhytje. Nëse ju jeni një zhytës ose vetëm dashamirësit e natyrës, ky vend duhet të përfshihet në destinacionet e udhëtimit tuaj për vitin e ardhshëm. Raja Ampat do të thotë katër mbretër në anglisht. Ajo ka jetën shumë të pasur detare, shkëmbinj nënujorë, dhe koralet. Përbëhet nga më shumë se

Lexo më shumë

më i lartë 5 Argetime Turistike në Playa del Carmen, Meksikë

beach Playa del Carmen
 

  Meksika ka disa destinacione turistike me pamje të bukur dhe atraksione interesante. Një prej tyre është Playe Del Carmen. Ky qytet i vogël peshkimi që po ndodh në zhvillimin e shpejtë pastaj kthehet në të popullarizuar dhe turistike luksoze tërheqje. Playa Del Carmen është e vendosur në pjesën lindore të Meksikës, në afërsi të Detit të Karaibeve. për më tepër, ajo i takon komunës Solidaridad. Është qytet i vogël

Lexo më shumë

Cenang Beach, Malaysia - Places dhe Aktivitetet për A

Cenang Beach
 

  Duke qenë si qyteti ngarkuar plazh në ishullin Langkawi, Cenang Beach, Malajzia është vendi plot me atraksione të ndryshme, restorante, qendra tregtare dhe kafene. E vendosur vetëm 10 minuta’ me makinë nga aeroporti në Langkawi, ky qytet plazh ka qenë destinacion popullor pushime për familjet dhe honeymooners. Uji është i bukur shfaqur plazh të bardhë dhe ujë transparente me

Lexo më shumë
1 2 3 9