стапка, Шпанија во текот на целата година Холидеј

tarifa

 

Ако планирате да го посетите Шпанија, Одвојте време да поминат неколку дена во Тарифа, Шпанија. Ова е најјужниот град во Шпанија е полн со природни атракции кои ќе ви amaze. Тоа & rsquo; е мал град кој се наоѓа во близина на теснецот на Гибралтар со што градот има долга плажа линија за совршен летен одмор. стапка е едноставно најчесто опуштени и убаво место за одмор во Шпанија. Тој нуди различни активности за туристите да се направи. Ајде & rsquo; s провери од најдобрите места и нешта да се направи во стапка.

Мора да се направи Активности во Тарифа Шпанија

1. кит гледајќи

Кит Тарифа е

Тарифа & rsquo; и кит

 

Гледајќи китови и делфини во дивината е секогаш смирувачки искуство. Само во Тарифа може да се види оваа атракција во текот на годината. Тоа значи, тоа doesn & rsquo; t оглед на тоа кога ќе дојде до Тарифа, ќе & rsquo; секогаш ќе добиете шанса да се види различни видови на китови и делфини или и двете. Вие само треба да плати најмалку $35 за да го видиш атракција.

2. Пливање и релаксирачки во Playa Лос копја

стапка - Playa Лос копја

стапка – Playa Лос копја

Еден летен ден во Тарифа, Шпанија не е совршен, без сончев ден во Playa Лос копја. Ова е најпознатата плажа во Тарифа кој е секогаш полна со посетители во текот на летото. Тоа & rsquo; и небото за sunbathers и пливачи. Тоа & rsquo; е она што ја прави оваа плажа идеално место за семејството да уживаат во деновите кога сте излезени при одење, пливање и Месинг во вода. По должината на плажа линија многу храна тезги продавање на вкусни локална храна. Во зима, оваа плажа е исто така многу популарни за сурферите змејот. Ако & rsquo; повторно љубопитни да се обиде змејот сурфање, дојде до Тарифа во текот на зимата.

3. Шетаат Baelo Клаудија

стапка - Baelo Клаудија

стапка – Baelo Клаудија

 

Исто како и повеќето градови во Шпанија, Тарифа исто така, е домаќин на разни стари згради вклучувајќи Baelo Клаудија која се наоѓа 14 километри надвор од градот. Ова е пропаст на римски градби. Тука, можете да уживате во разни атракции од стариот амфитеатар со обработка на локалните туна. И знаеш дека ова место е всушност местото Римјаните направија својот потпис туна сос наречен Garum?

4. Пешачење во националните паркови

стапка - пешачење

стапка – пешачење

 

Тарифа исто така, има убава природниот амбиент за пешачење. Се наоѓа помеѓу две познати природни паркови во Шпанија, на природен парк на природен парк теснец и желади, Тарифа е дефинитивно туристите’ рај. Популарниот линија започнува од Пунта Палома низ гробници пештерата и San Bartolome & rsquo; s карпестиот појавувам. тука, исто така може да се јаде во најпознатите локален ресторан познат како Ел Tesoro.

5. Јавање коњ

Јава коњ во Тарифа

Јава коњ во Тарифа

 

Покрај тоа што е совршено место за пешачење, Тарифа исто така е идеален за пешачење коњ. Можете да имаат удобен јавањето на плажа линија, Што совршен начин да го поминат денот, право?

6. партија

партија

партија

 

Има одмор во Тарифа не е совршен, без забавите во Тарифа. Овој град има најголем фестивал партија во септември. Се одржува подолг од една недела и е полн со разни атракции. За време на фестивалот, улиците се полни со мирис, боја и бучава од парфимирање на темјан. Тоа & rsquo; е сигурно искуство не треба да пропуштите.

7. Прошетка на замокот ѕидови

стапка - Гузман Ел Bueno замокот

стапка – Гузман Ел Bueno замокот

 

Последниот мора to-do активност во Тарифа е одење замокот ѕидови. Познат како Гузман Ел Bueno, овој замок е познато да биде најдобро сочуваните Caliphal замокот. Таа била изградена во 960 за време на муслиманскиот владеење. Овој замок има долга историја и секоја педа на замокот кажува сите приказни. При одење замокот ѕидови, ќе се преземат во прошетка на историјата.

Мора најпосетените места:


Напишете коментар